تمدید دامنه

دامنه به عنوان معرف سایت به مدت محدود و متناسب با سرویس خریداری شده در اختیار مالک دامنه می گیرد.با توجه به محدودیت زمانی استفاده از دامنه، با منقضی شدن آن رو به رو خواهیم شد و تمامی سرویس های دامنه از اختیار خارج می شوند. به همین دلیل مالکین در صورت تمایل باید نسبت به تمدید دامنه خود اقدام نمایند.همچنین مالکین توسط پیامک و ایمیل از زمان تمدید دامنه خود مطلع می شوند.
انتقال دامنه , ترنسفر دامنه , تغییر رجیسترار , تمدید دامنه

انتقال دامنه

انتقال دامنه به فناوری اطلاعات نگاه نیازمند پرداخت هیچگونه هزینه اضافی نمی باشد . برای تمدید فقط کافیست هزینه یک سال تمدید دامنه خود را پرداخت نموده تا فرآیند انتقال به راحتی صورت پذیرد و همراه با آن از سایر مزایای ارائه شده بهره مند گردید. مراحل انتقال دامنه دارای یک پروسه خاص است که به شرح آن میپردازیم :
خدمات تغییر Name Server
با ورود به پنل کاربری در قسمت دامنه ها و انتخاب گزینه تغییر Name Servers اتصال دامنه ، در هر ساعت از شبانه روز قادر خواهید بود میزبانی وب خود را از مجموعه سرویس های وب دیتا انتخاب نمایید . ضروری است بعد از سفارش سرویس میزبانی، بسته به نوع سرویس خریداری شده نام سرورها را تغییر دهید . 


نحوه انتقال دامنه از Onlinenic.com

برای انتقال دامنه ای که قبلا در onlinenic.com به ثبت رسیده است ، با شرکت ثبت کننده دامین خود تماس گرفته و از آنها بخواهید تا دامین شما را به Reseller ID وب دیتا به کد ۴۰۱۶۸۷ انتقال دهند. پس از انتقال دامین توسط شرکت ثبت کننده فعلی دامین خود، تنها ۵ روز فرصت دارید تا بخش فروش فناوری اطلاعات نگاه را برای تکمیل عملیات انتقال مطلع نمایید.

انتقال دامنه از یک Registrar به یک Registrar دیگر

مطابق با قوانین ICANN باید حداقل ۶۰ روز از ثبت و یا انتقال دامنه به شرکت ثبت کننده فعلی گذشته و حداقل یک روز تا تاریخ انقضا دامنه فرصت باقی مانده باشد. با شرکت ثبت کننده فعلی خود جهت unlock نمودن دامنه تماس گرفته و کد authorization را دریافت نمایید. کنترل نمایید که به ایمیل administrator دامنه دسترسی داشته و ایمیل فعال باشد .
دامنه خود را بررسی کنید :
نحوه انتقال دامنه به WebData
وب دیتا درخواست انتقال دامنه را برای registrar شما می فرستد. Registrar شما نامه ای را به ایمیل administrator دامین شما برای تایید این انتقال ارسال می کند که شما می بایست مطابق با دستور العمل ذکر شده در آن ایمیل اقدام نمایید. کل مراحل فوق ۵ تا ۱۰ روز به طول می انجامد. پس از انتقال کامل دامین ، شما از طریق کنترل پنل وب دیتا می توانید دامین را مدیریت نمایید.
تمدید دامنه در WebData
تمدید دامنه از طریق پنل کاربری و به صورت آنلاین قابل انجام می باشد و وب دیتا در این راستا پشتیبانی ۲۴ ساعته را به همراه دارد. از طریق تماس با بخش فروش نگاه و یا از طریق کنترل پنل نسبت به درخواست برای دامنه در وب دیتا اقدام نمایید .
Registrar چیست؟
Registrar ها مراکز رسمی ثبت و نگهداری دامنه و تحت نظارت سازمان ICANN می باشند که ثبت دامنه های متداول (gTLD) را باید از طریق آنها انجام داد. تعدادی از فعال ترین اینRegistrarها عبارتند از Network Solution ، OpenSRS (Tucows) ، Directi ، onlineNIC ، Domain People ، Enom ، BulkRegister ، Register.com ، Yahoo و ...