تماس با ما , تماس با وب دیتا , تماس با شرکت وب دیتا , تماس یا شرکت فناوری اطلاعات نگاه

فناوری اطلاعات نگاه

در سال ۱۳۸۳ شروع به فعالیت نموده و در خدمت شما عزیزان میباشد. نگاه در راستای خدمت به مشتریان از هیچ تلاشی دریغ ننموده و از همان ابتدا پاسخگوی تمامی مشكلات و نیازهای مشتریان خود بوده و افتخار ما برای ادامه راهمان همین گذشته نیكوست. پشتیبانی ۲۴ ساعته ، پاسخگویی سریع و صحیح ، كیفیت بالا و قیمتهای مناسب و سرویسهای عالی ، ویژگی هایی است كه نگاه را از بسیاری دیگر متمایز كرده و توانسته است در این مدت مشتریان بسیاری جذب كند و همواره در لیست ۲۰ شرکت برتر خدمات وب ایران (به گزارش سایت رسمی WebHosting.info) باشد و خدمات خود را به مشتریان عزیز ارائه دهد.تنها هدف نگاه جلب رضایت مشتری است و تاكنون با تلاشهای بسیار و مدد خداوند توانسته است به هدف خود بسیار نزدیك گردد. به امید آنكه هر روزمان بهتر از دیروزمان باشد.


فعالیت های وب دیتا به شرح زیر معرفی میگردد :

پشتیبانی ۲۴ ساعته

پاسخگویی سریع و صحیح

قیمت های مناسب

کیفیت بالا و سرویس های عالی

ارائه سرویسهای گوناگون هاستینگ

۱. ثبت دامنه های بین المللی و کشوری : com .org .net .biz .info .ir. …
۲. اعطای نمایندگی دامین و فضای وب ( نمایندگی حجمی و درصدی) - سرور های اختصاصی و اشتراکی
۳. طراحی و برنامه نویسی حرفه ای صفحات وب
۴. راه اندازی پورتالهای سازمانی
۵. نصب و پیاده سازی شبكه های محلی
۵. طراحی گرافیک و سی دی های صوتی و تصویری
فناوری اطلاعات نگاه در كنار میزبانی وب و ثبت دامین طراحی و برنامه نویسی حرفه ای صفحات وب را نیز پوشش می دهد. شما برای داشتن یك وب سایت خوب و پر محتوا نیاز به طراحی با گرافیک بالا و برنامه نویسی حرفه ای كه تمامی نیاز ها و امكانات را در اختیارتان قرار دهد دارید. نگاه در جهت تكمیل كادر خود و سهولت مشتریان این نیاز را نیز برطرف میكند. نشانه قدرتمندی نگاه در تكمیل كردن كادر و خدمات خود و پیشرفت سریع در این مدت كوتاه است. نگاه با مجزا كردن كادرهای خود به بخشهای زیر توانسته است راحتتر ، سریعتر و بهتر پاسخگوی مشتریان خود باشد.
بخش پشتیبانی
مسئولیت پاسخگویی سریع و انتقال مشكلات به بخش فنی را دارد. عامل مهمی كه همیشه از اهداف بخش پشتیبانی می باشد برخورد مناسب با مشتری و سرعت كار در برطرف كردن مشكلات و پاسخگویی است.
بخش فنی
مسئولیت رفع مشكلات فنی مشتریان از قبیل عدم دسترسی ، علت خطای گزارش شده ، نگهداری و بروز رسانی وضعیت سرورهای اختصاصی و پوشش دهی امنیت سرور و كاربران و ... می باشد.
بخش فروش
مسئولیت فروش محصولات ، برآورد هزینه های متفرقه ، كنترل پرداختهای ماهیانه ، برقراری ارتباط و معرفی خدمات ارائه شده جدید به مشتریان و ... می باشد.
بخش طراحی و گرافیک سایت
افزایش ترافیک سایت، از فاکتورهای مهم و اساسی در پیشرفت وب سایت بوده ، زمانی عملی میشود که سایت به خوبی طراحی شده و از گرافیک مناسبی برخوردار باشد تا به راحتی بازدیدکنندگان را جذب کند . سایت هر اندازه هم که از نظر برنامه نویسی قوی باشد نیاز به یک طراحی گرافیکی عالی و پیشرفته جهت جذب مخاطبین و مشتریان بیشتر دارد. در نتیجه برای خلق یک سایت موفق علاوه بر داشتن برنامه نویسی مناسب باید از نظر گرافیکی در حد مطلوبی باشد. ترکیب کردن گرافیک با کیفیت و طراحی سایت خوب ، برای جذب مشتری و تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان و خریداران ضروری و لازم است.
بهینه سازی سایت
سئو یا بهینه سازی سایت ، فرآیندی است که می تواند بازدهی وب سایت را افزایش داده و جذب مخاطبان بیشتری جهت بازدید از سایت را به همراه داشته باشد. بهینه سازی سایت باعث افزایش و بهبود اعتبار و رتبه سایت در موتور های جستجو ،افزایش و بهبود اعتبار برای کاربران و مشتریان سایت ، افزایش تعداد درخواست های کاربران و مشتریان و در نتیجه افزایش فروش محصولات و خدمات سایت شما میشود. در این راستا فناوری اطلاعات نگاه ، خدمات بهینه سازی سایت را به بهترین نحو برای مشتریان عزیز به همراه دارد.

بخش روابط عمومی

مسئولیت برنامه ریزی و اطلاع رسانی خدمات جدید به‌ مشتریان و راهنمایی‌ مشتریان‌ و تسهیل‌ دسترسی‌ به‌ بخش های مختلف دیگر را دارد.

بخش پشتيبانی

مسئولیت پاسخگویی سریع و انتقال مشكلات به بخش فنی را دارد. برخورد مناسب با مشتری و سرعت كار در برطرف كردن مشكلات و پاسخگویی از اهداف اصلی این بخش میباشد.

بخش فنی

مسئولیت رفع مشكلات فنی مشتریان از قبیل عدم دسترس، علت خطای گزارش شده، نگهداری و بروز رسانی وضعیت سرورهای اختصاصی و و پوششدهی امنیت سرور و... می باشد.

بخش فروش

مسئولیت فروش محصولات، برآورد هزینه های متفرقه، كنترل پرداختهای ماهیانه، برقراری ارتباط و معرفی خدمات ارائه شده جدید به مشتریان می باشد.