قوانین مـــــالی

این مقررات مالی و حسابداری برای تمام مشتریان یکسان است:

پرداخت ها:
تمام هزینه ها بر حسب تومان یا ریال نمایش داده شده اند. پرداخت ها نیز باید به ریال صورت بگیرند. فناوری اطلاعات نگاه روشهای پرداخت زیر را می پذیرد:
حواله به حسابهای بانکی اعلام شده بر روی وب سایت رسمی، فاکتورها و یا صورتحسابهای
پرداختهای آنلاین که توسط سیستم پرداخت الکترونیکی بانک سامان پردازش شده اند
پرداختهای نقدی که در محل و یا به پیک ، در ازاء دریافت رسید، پرداخت شده اند
چک بانکی مشتری که به نام مالک وب سایت یا طرف قرارداد (چه حقیقی و چه حقوقی) باشد
تمام صورتحساب ها باید حداکثر ظرف یک روز از تاریخ آن پرداخت شوند. در پرداختهای دوره ای، در صورتی که بیش از 10 روز از تاریخ صورتحساب بگذرد، فناوری اطلاعات نگاه سرویس مشتری را قطع می نماید و هزینه فعال سازی مجدد نیز اخذ خواهد شد. در ضمن به ازاء هر روز تاخیر در پرداخت صورتحساب، مبلغ 10,000 ریال به عنوان جریمه باید پرداخت شود.

تمدید قراردادها:
جهت جلوگیری از قطع سرویس، مشتریان باید حتما 10 روز قبل از تاریخ انقضاء نسبت به تمدید قرارداد خود اقدام کنند. در صورت عدم تمدید به موقع دامنه تا حداکثر 30 روز از تاریخ انقضاء، امکان ثبت مجدد دامنه در ازاء پرداخت جریمه ای معادل 1,000,000 ریال به علاوه مبلغ عادی ثبت دامنه، وجود دارد. در صورت عدم تمدید دامنه در این دورهء 30 روزه، هیچگونه مسئولیتی در قبال از دست رفتن دامنه به عهده نخواهد داشت.

هزینه های مالی:

هزینه های فعال سازی مجدد
اگر یک مشتری قصد داشته باشد سرویسی که مسدود شده است را مجددا راه اندازی کند، باید مبلغ 200,000 ریال پرداخت نماید. در صورتیکه قصد بازگرداندن اطلاعات سایت مسدود شده را داشته باشد، مبلغ 1,000,000 ریال دریافت می شود.
تغییر سرویس میزبانی وب
در صورتیکه یک مشتری قصد استفاده از یک سرویس پایین تر نسبت به سرویس فعلی خود را داشته باشد، باید مبلغ 150,000 ریال پرداخت کند. البته مبلغی به عنوان هزینه ارتقاء دریافت نمی شود ولی در هنگام ارتقاء، در صورتی که بیش از یک هفته از سفارش قبلی نگذشته باشد، مشتری باید ما به التفاوت سرویس فعلی با سرویسی که قصد ارتقاء به آن را دارد، بپردازد.
تغییر سیستم عامل
مشتریانی که قصد انتقال از یک سیستم عامل، به سیستم عاملی دیگر را دارند، باید مبلغ 200,000 ریال بپردازند. در این صورت فناوری اطلاعات نگاه، فایلهای داخل FTP مشتری را برای وی به سرور جدید کپی می نماید ولی انتقال ایمیلها، بانکهای اطلاعاتی و ... به عهده خود مشتری می باشد.
انتقال سرویس میزبانی وب به دامنه ای دیگر
در صورتیکه مشتری قصد داشته باشد سرویس میزبانی وب خود را به دامنه ای دیگر تغییر دهد (آنرا تغییر نام دهد)، باید مبلغ 200,000 ریال پرداخت کند. در این صورت فناوری اطلاعات نگاه در صورت تقاضای مشتری فایلهای داخل FTP مشتری را به سرویس جدید منتقل می کند اما انتقال ایمیلها به عهده خود مشتری خواهد بود. در صورتیکه مشتری قصد انتقال بانک اطلاعاتی MySQL یا MS SQL را نیز داشته باشد، انتقال هر بانک 200,000 ریال هزینه خواهد داشت.

گارانتی بازگشت وجه (چند وجهی) :
در صورتی که خریدار گرامی پس از خرید خود با مشکلی اعم از خدمت رسانی نادرست و عدم انجام خدمات در زمان متعهد شده و یا بروز مشکل فنی نارضایتی داشته باشد میتواند ظرف مدت ۲۱ روز درخواست عودت وجه خود را با توجه به شرایط دکر شده دیل در پایانه پشتیبانی وب دیتا برای بخش مالی ثبت کند تا ظرف ۲۴ ساعت به این موضوع رسیدگی شود .
بند یک : گارانتی بازگشت وجه تنها شامل قرارداد های سالانه میزبانی وب میگردد و شامل سرویس های ثبت دامنه - سرویس های ماهانه  میزبانی ، نمایندگی و سرور - خدمات کانفیگ سرور و نصب پرتال ها نمی گردد.
بند دو : ظرف مدت ۷ روز گارانتی بازگشت بدون چون چرا میباشد (چند وجهی - با احتساب شرایط بند یک) و تا مدت 21 روز با ارایه دلیل عدم خدمات صحیح به موقع و کافی با کسر 25 درصد از وجه پرداختی خواهد بود.
بند سه : مبلغ 2 درصد تراکنش بانکی آنلاین + 500 تومان هزینه کارمزد کارت به کارت از مبلغ عودت داده شده کسر میگردد.


چکهای برگشتی:
در صورتی که چک صادر شده توسط مشتری برگشت بخورد، فناوری اطلاعات نگاه مبلغ 150,000 ریال به صورتحساب مشتری اضافه خواهد کرد. در ضمن، مشتریانی که چک آنها برگشت خورده، در پرداختهای بعدی باید از روشهای پرداختی مانند چکهای تضمین شده بانکی، وجه نقد و یا واریز به حسابهای بانکی استفاده کنند.

هزینه همکاری یک متخصص (Admin Time):
در صورتیکه مشتری نیاز داشته باشد برای راه اندازی و نصب نرم افزارهای تحت وب خود که محصول فناوری اطلاعات نگاه نمی باشد، از مشاوره و همکاری یک متخصص استفاده کند، باید به ازاء هر ساعت بکارگیری متخصص، مبلغ 800,000 ریال پرداخت نماید. حداقل زمان بکارگیری متخصص نیز یک ساعت است.

استفاده از امکانات مدیریتی:
هیچگونه مسئولیتی در قبال ضعف اطلاعات فنی کاربران ندارد. اما به منظور تسهیل در کار آنها، راهنماهایی را به زبانهای فارسی و انگلیسی آماده کرده است که به کاربران ارائه می دهد. در ضمن برای مدیریت فضای وب و دامنه به کاربران کنترل پنل ارائه می شود که می توانند بوسیله آن سایت، دامنه، ایمیل، بانکهای اطلاعاتی و ... را مدیریت کنند. چنانچه کاربران بخواهند، کارهایی که خود می توانند بوسیله کنترل پنل انجام دهند را به واحد فنی محول کنند، باید به ازاء هر پانزده دقیقه که کار آنها به طول می انجامد، مبلغ 15,000 ریال بپردازند.