یکی از مهمترین مسائلی که در کیفیت خدمات یک شرکت میزبانی وب تاثیر فراوان دارد ، مجموعه مشخصات سخت افزاری استفاده شده توسط سرویس دهنده می باشد. فناوری اطلاعات نگاه با اختصاص بودجه ای بالا برای در اختیار گرفتن بهترین سخت افزار ممکن و نیز استفاده از بزرگترین مراکز داده جهان ، تمام تلاش خود را جهت افزایش رضایتمندی مشتریان خود انجام می دهد .

دیتاسنتر سرورهای ویندوز و لینوکس

شرکت فناوری اطلاعات نگاه، سرورهای خود را در یکی از مراکز داده شرکت Gnax از بزرگترین شرکتهای اینترنتی و مخابراتی جهان می باشد، قرار داده است. بنابر گزارش TeleGeography، بیشترین استفاده از اینترنت در سال 2005، بر روی Backbone های اینترنتیGnax صورت گرفته است . شرکت Gnax بیش از 50 دیتاسنتر مختلف در کشورهای کانادا و آمریکا دارد و ارتباط اینترنتی بیش از 800 شهر را در آمریکا ، اروپا ، آسیا و خاورمیانه برقرار می کند. این شرکت اولین شرکتی بود که از خطوط ارتباطی OC-192 استفاده کرد.
مرکز اطلاعاتی که ما از امکانات آن استفاده می کنیم ، در کشور آمریکا و کانادا و در شهرهای وانکوور و آتلانتا واقع شده است . این مرکز توسط چندین خط اینترنتی پر سرعت T3، OC-3 و OC-12 ( در مجموع برابر با پهنای باندی معادل 2.555 گیگابیت در ثانیه ) به اینترنت متصل است . از دیگر مشخصات این مرکز داده میتوان به استفاده از دستگاه های Rack UPS، ژنراتورهای دیزلی پشتیبان برای ذخیره برق، سیستمهای Backup منظم ، سیستمهای هوشیار پیشگیری از آتش سوزی ، سیستمهای امنیتی ، مانیتورینگ 24 ساعته و … اشاره نمود .
سخت افزار سرور , نرم افزار سرور , مشخصات سخت افزاری سرور , مشخصات نرم افزاری سرور

سخت افزار سرورهای ویندوز و لینوکس

در نگاه از سخت افزار مخصوص سرور و از بهترین برندهای دنیا از جمله Dell و HP استفاده میشود. استفاده شرکت از پلتفرمهای طراحی شده برای سرور که به مراتب قابل اعتمادتر و با کیفیت تر از کامپیوترهای عادی میباشند ، از مزایای خدمات میزبانی وب شرکت فناوری اطلاعات نگاه است . بسیاری از شرکتهای ایرانی فعال در زمینه میزبانی وب ، به اشتباه برای صرفه جویی در هزینه ها ، اقدام به اجاره کامپیوترهای معمولی ارزان قیمت بجای استفاده از سخت افزار سرور مینمایند . نتیجه استفاده از این سیستمها مشخص است :
بروز مشکلات سخت افزاری
قطع گاه و بیگاه سایتها و ایمیل های مشتریان
ایجاد دردسرهای فراوان برای مسئولین فنی این شرکتها و نیز مشتریان آنها
شاید پس از مرکز داده مورد استفاده شرکتهای وب هاستینگ ، سخت افزار سرورهای آنها یکی از مهمترین مسائل در تعیین کیفیت خدمات آنها باشد
از دیگر نکات قابل توجه در مورد سخت افزار سرورهای خدمات میزبانی وب WebData ، فعال بودن سیستم RAID 0+1 ( سخت افزاری ) در این سرورها میباشد .
با استفاده از سیستم RAID 0 سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات بر روی سخت دیسکهای سرور افزایش یافته و سیستم RAID 1 ( یا همان Mirror ) باعث میشود
که اگر فرضا مشکلی در یکی از سخت دیسکها پیش آمد ، در کارکرد سرور مشکلی به وجود نیاید که این امر خود باعث بالا رفتن ضریب اطمینان
خدمات میزبانی وب شرکت فناوری اطلاعات نگاه شده است .
سخت افزار سرور , نرم افزار سرور , مشخصات سخت افزاری سرور , مشخصات نرم افزاری سرور